Być rodzicem artystą

Najbardziej wpływowe blogi parentingowe, które stawiają na edukację i kreatywność
!Kolejność blogów jest przypadkowa i w żaden sposób ich nie wartościuje.

1. Mojedziecikreatywnie.pl

Ewa wierzy w naukę poprzez zabawę. Unikatowe podejście znanej blogerki do rozwijania kreatywności u najmłodszych bierze się z jej wszechstronnego wykształcenia i wieloletniej pracy z dziećmi. Ewa jest jednocześnie pedagogiem, wychowawcą, plastykiem i ceramikiem.
Na blogu znajdziecie wiele kreatywnych i sprawdzonych pomysłów na artystyczne wyżycie się swoich pociech. Przepisy na masy do ugniatania czy pomysły na prace plastyczne to tylko niektóre z nich. Mojedziecikreatywnie.pl to także kopalnia wartościowych materiałów do pobrania – karty pracy, kolorowanki do wydruku i ćwiczenia grafomotoryczne.

2. Nebule.pl

Anna z wykształcenia jest pedagogiem i terapeutką. Jakiś czas temu zrozumiała jednak, że największą jej pasją są dzieci. Dlatego, jak sama przyznaje, schowała dyplomy do szuflady i spełnia się jako mama i blogerka. Na Nebule.pl znajdziecie wartościowe treści z bardzo wielu dziedzin, Montessori, logopedia, integracja sensoryczna, recenzje książek zarówno dla dzieci, jak i rodziców, zabawki, kuchnia i podróże to tylko niektóre z nich. Potrzebujesz fachowych tekstów napisanych przystępnym językiem? Lubisz wysokiej jakości zdjęcia? Zajrzyj na Nebule.pl i poznaj świat Anny i jej rodziny.

3. Mama-bloguje.pl

House manager i blogerka tak Wiola, ze względu na pełnione funkcje, określa samą siebie. Na Mama-bloguje.pl znajdziesz sporo bezpłatnych, przygotowanych do wydruku materiałów edukacyjnych. Karty pracy dostosowane do edukacji wczesnoszkolnej i szablony do pisania liter to tylko niektóre z nich. Uwagę przyciągają też recenzje zabawek i gier dla dzieci. Blogerka dzieli się tym, co przetestowała i z czystym sumieniem może polecić innym.

4. Matkawariatka.pl

Wiola z dumą nazywa siebie dyrektorką domowego cyrku. Blogerka z zawodu jest logopedą. Na Matkawariatka.pl znajdziesz wiele fachowych artykułów poświęconych rozwojowi mowy u dzieci.
Dyrektorka domowego cyrku jest także bibliofilką i internetomaniaczką, która z pasją recenzuje książki zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wiola i jej rodzina to także zapaleni podróżnicy, którzy swoje wyprawy relacjonują na blogu.

5. Czymzajacmalucha.pl

Autorka bloga Czymzajacmalucha.pl lubi określać siebie Mamiczką i twierdzi, że z przyjemnością zamieszkałaby w sklepie z zabawkami. ‘’Żona taty Malucha’’ z pasją poszukuje, sprawdza i testuje nowe zabawki. Dzięki jej rzetelnym recenzjom i praktycznym poradom zaoszczędzisz mnóstwo czasu. Blogerka wciąż aktualizuje zestawienia osobiście wyselekcjonowanych produktów.
Kiedy wchodzisz na Czymzajacmalucha.pl od razu masz poczucie, że Mamiczka rynek zabawek i książek dla dzieci ma w jednym palcu. Autorka poleca również nowości, jest wyczulona na promocje i zapowiedzi wydawnicze dla najmłodszych. A to wszystko w lekkiej formie i z dużą dawką poczucia humoru.

6. Mamawdomu.pl

Autorka bloga Mamawdomu.pl z całego serca wierzy, że tworzenie pięknych rzeczy jest osiągalne dla wszystkich. Swoim czytelnikom gwarantuje efekt ‘’wow’’ przy niewielkim wysiłku. Jest kopalnią inspiracji na prace plastyczne dla dzieci. Zachęca do eksperymentów i prezentuje ciekawe pomysły na zabawy dla i z najmłodszymi. Sylwia poleca sprawdzone miejsca, książki i gry.

7. Ronja.pl

Na blogu Ronja.pl tematyka parentingowa przeplata się z wątkami skandynawskimi. Renia promuje styl życia z dalekiej Północy. Pisze między innymi o równouprawnieniu, tolerancji czy aktywnym stylu życia. Blogerka swoim czytelnikom przedstawia się jako mama, która odpuściła.‘’ Zamiast rodzicielskiej spiny i perfekcjonizmu woli święty spokój, puzzle, skakanie po kałużach i książki Astrid Lindgren’’- czytamy na jej blogu. I do takiego właśnie stylu życia zachęca też innych rodziców.

8. Otymze.pl

O tym, co w świecie literatury dla najmłodszych piszczy, dowiesz się od Olgi. Otymze.pl to ‘’blog o wielkiej literaturze dla małych czytelników’’- pisze Olga.
W swoich recenzjach szczególną uwagę zwraca na ilustracje, nowości wydawnicze, pisze też o starych książkach, które udało się jej zdobyć z biblioteki. Chociaż na Otymze.pl króluje literatura dzięcięca, Olga podejmuje również inne tematy np. poleca gry, puzzle czy zabawy, które sprawdziły się w jej domowym zaciszu.

9. Lecibocian.pl.

‘’Bycie mamą to najfajniejsza rola w życiu jaka mi się trafiła, ale nie jedyna’’- pisze Klaudia na Lecibocian.pl. Autorka bloga z zawodu jest grafikiem i wierzy, że kreatywność to coś,co naprawdę warto rozwijać już od najmłodszych lat. Swoich czytelników zachęca do kreatywnego spędzania czasu i co najważniejsze podaje konkretne przykłady jak to zrobić. Klaudia interesuje się również produktywnością i zarządzaniem sobą w czasie. Blogerka wierzy, że mamy czas na wszystko, musimy mieć tylko dobry plan. Zaprojektowała już wiele kalendarzy i planerów z których skorzystać możesz również Ty.