Czy bycia rodzicem trzeba się uczyć?

Ranking najbardziej poczytnych blogów parentingowych wg. Genmedu
!Kolejność blogów jest przypadkowa i w żaden sposób ich nie wartościuje.

1. Flowmummy.pl

Justyna z Flowmummy.pl bloguje już od sześciu lat.Pomaga jej mąż. Mają trzech synów. Justyna określa siebie jako optymistkę zakręconą na punkcie pozytywnego myślenia. Lubi podejmować tematy trudne i niewygodne. Niestrudzenie zachęca do dyskusji opartej na wzajemnym szacunku. Artykuły na blogu czyta się z lekkością.

2. Nieperfekcyjnamama.pl

Nieperfekcyjna mama łamie stereotypy i do tego samego zachęca tysiące swoich czytelniczek. Ania wierzy, że każda mama znajdzie cząstkę siebie na jej blogu. Nieperfekcyjna mama jest kobietą z krwi i kości i na tym właśnie polega jej perfekcyjność:).
Znana blogerka ma już na swoim koncie dwie książki – ‘’Nieperfekcyjna Mama’’ i ‘’Nieperfekcyjny zbiór ratunkowy’’.

3. Mumandthecity.pl

Ilona z Mumandthecity.pl często porusza temat praw kobiet i równouprawnienia. Syna i córkę wychowuje razem z mężem Piotrem. Mówią o sobie, że są niestandardową rodziną. Organizują jedno z największych wydarzeń dla twórców internetowych w Polsce – ‘’Influencer Live Poznań’’.

4. Bakusiowo.pl

Bakusiowy świat tworzą Malwina, Maciek, Mateusz i Milenka. Bakusiowo.pl to nie tylko blog to również bardzo popularny kanał na You Tubie. Malwina oprócz tego, że pisze angażujące artykuły i posty jest też autorką 2 bestsellerów – ‘’Jak zmieniłam życie w rok’’ i ‘’Tima szuka przyjaciół’’.

5. Ladygugu.pl

Dzieci wywróciły świat Kingi do góry nogami. Blogerka macierzyństwo postrzega jako prawdziwy dar. Otwarcie pisze, że kiedy stała się mamą przeżyła metamorfozę. Dziś spełnia się jako mama i influencerka, która inspiruje inne mamy.

6. Makoweczki.pl

Moda i uroda, wnętrza, podróże, zabawy to tylko niektóre z tematów, które na blogu Makoweczki.pl porusza Marlena. Blogerka jest dumna, że skupia wokół siebie społeczność świadomych rodziców, którzy bycie mamą i tatą traktują jako najciekawszą życiową podróż.

7. Wrolimamy.pl

Blog w Rolimamy.pl tworzy 5 bardzo różnych kobiet. I właśnie w tej różnorodności siła. Blogerki połączyła wspólna przygoda – MACIERZYŃSTWO. Agnieszka, Basia, Fizinka, Mirella i Żaklina dzielą się własnymi doświadczeniami. Piszą o wzlotach i upadkach poszukujących mam.

8. Mamineskarby.pl

Słowo i fotografia to dwa najważniejsze środki wyrazu Magdy. Blog Mamineskarby.pl prowadzi kobieta, żona, no i wreszcie mama, mama pracująca. Magda zaprasza czytelniczki do swojego świata, w którym bywa poważna, ale też ironiczna. Blogerka zaprasza do świata, który ogarnia i do tego, który czasami ogarnia trochę mniej:)

 

 

 

 

9. Mama-trojki.pl

Troje dzieci, które przyszły na ten świat w siedmioletnich odstępach czasu, brzmi intrygująco? TAK! I taki właśnie jest blog prowadzony przez rodziców Mamatrojki.pl. Bożena i Marcin to rodzice dla których znane są troski z każdego etapu rozwoju dziecka. I właśnie to czyni ten blog wyjątkowym.
Żyją w duchu zero waste i starają się pomagać innym. Na blogu dzielą się również kadrami z podróży.

10. Nishka.pl

Natalia porusza tematy różne i lekkie, i te trudniejsze, wymagające głębszego zastanowienia się.
Na blogu niska.pl oprócz tego, że przeczytasz artykuły o tematyce rodzinnej, społecznej, socjologicznej i psychologicznej, masz też zagwarantowaną dobrą zabawę. Autorka wiernie i regularnie przytacza rodzinne dialogi, w które można się naprawdę wciągnąć.

11. Mamalife.pl

Żaneta słucha siebie i daje ponieść się emocjom. Kiedy przekroczyła magiczną liczbę 30 poszła za głosem serca i spełniła swoje marzenie, założyła bloga. Tak właśnie powstał blog Mamalife.pl.
Macierzyństwo, przepisy kulinarne, zdrowie i uroda – to tylko niektóre z tematów, które tu znajdziecie. Wciągające teksty, pięknie wykadrowane zdjęcia i naprawdę mnóstwo pozytywnej energii.

12. Buuba.pl

Do świata na blogu Buuba.pl zaprasza Agnieszka. Buubę tworzą mama, tata, dwóch synów i dwa psiaki. Wszyscy mieszkają w malowniczych okolicznościach przyrody, na obrzeżach Białegostoku. Blog zrodził się z silnej potrzeby dzielenia się codziennością. Agnieszka porusza tematy związane z wychowaniem, obserwuje i dzieli się tym jak rok po roku zmieniają się potrzeby jej synów. Pisze również o podróżach, gotowaniu i na tematy lifestylowe.

13. Agnieszkakudela.pl

Agnieszka pokazuje jak bez wyrzutów sumienia łączyć życie rodzinne z zawodowym i jeszcze mieć czas na rozwijanie swoich pasji. Blogerka od lat żyje zgodnie z filozofią work-life-balance. I tym między innymi dzieli się ze swoimi czytelniczkami na blogu Agnieszkakudela.pl. Autorka bloga wierzy, że każda z nas ma w sobie ‘’kurę domową’’, ‘’businesswoman’’, ‘’slow mum’’ i ‘’prawdziwą piękność’’. Też tak czujesz? To znaczy, że ten blog jest dla Ciebie.

14. Jakonatorobi.pl

Elwira zawsze czuła, że doba jest za krótka. Postanowiła coś z tym zrobić, jakoś ogarnąć życiowy chaos i siebie w tym chaosie. Od zawsze chciała pracować na swój własny rachunek. W taki sposob zrodził się blog Jakonatorobi.pl, który nie dość, że materializuje pomysły to jeszcze zaklina czas. Elwira odkąd pisze ma poczucie, że czas nieco zwonił. Blogerka inspiruje do kreatywnego macierzyństwa oraz aktywności zawodowej i fizycznej.

15. Mamoholiczka.pl

Z pracoholiczki zmieniła się w mamoholiczkę. Rzuciła korporację by założyć żłobek. Obecnie jest szczęśliwą mamą trójki dzieci. Blogerka dzieli się swoim subiektywnym punktem widzenia na rodzicielstwo i wiele innych tematów. Jej blog jest kopalnią ciekawych recenzji na temat przetestowanych przez nią produktów dla mam, kobiet i dzieci. Recenzje napisane od serca, pełne prawdziwych emocji są bardzo autentyczne i trafiają w punkt.

16. Budującamama.pl

Mama Zosi, Szymka i Hani pasjonuje się budownictwem. Weronika, jak na budującą mamę przystało, pomaga swoim czytelnikom podjąć pierwsze decyzje związane z rozpoczęciem budowy. Blogerka przeprowadza również przez kolejne etapy budowania, doradza, wskazuje na najlesze rozwiązania, rozwiewa wątpliwości.
Ale blog Budującamama.pl to nie tylko budownictwo. Weronika z jednej strony obala mity o domach szkieletowych, a z drugiej dzieli się tematami z życia codziennego swojej pięcioosobowej rodziny. Pisze między innymi o wychowywaniu dzieci w duchu bliskości, o rozsądnym gospodarowaniu pieniędzmi czy fotelikach RWF.

17. Wikililistka.pl

Monika wierzy, że tylko poprzez świadome życie i ”świadome konsumowanie” człowiek może osiągnąć szczęście. Matka dwóch dziewczynek, żona i aktywna zawodowo kobieta zachęca swoje czytelniczki do tego by zwolnić i praktykować wdzięczność. Blogerka przygląda się życiu z uwagą. Od lat z pasją pisze i fotografuje. Monika swoją filozofię życiową zamyka w dwóch słowach – ‘’smart life’’.
Blogerka jest autorką kolekcji Vintage Ballons dla La Millou i SmartEDU, której część stanowią edukacyjne plakaty dla dzieci . Jeśli określenie ‘’smart life’’ wydaje Ci się intrygujące, koniecznie zajrzyj na blog wikililistka.pl.

18. Agumama.pl.

PODWÓJNE SZCZĘŚCIE – tak o swoich chłopakach bliźniakach mówi Agnieszka z Agumama.pl. Blogerka dzieli się swoimi spostrzeżeniami i przemyśleniami, które dotyczą różnych obszarów życia. Chętnie podejmuje tematy dotyczące edukacji i rozwoju małego człowieka. Znajdziecie tu także dobre i w dodatku zdrowe przepisy kulinarne na pyszne dania i desery, nie tylko dla najmłodszych.

19. Mumme.pl.

Na blogu Mumme.pl spotkacie spełnioną kobietę, matkę i żonę, która wie jak cieszyć się życiem i właśnie tego uczy innych. Ania porusza tematy dotyczące ciąży, macierzyństwa, kosmetologii i medycyny estetycznej. Poza tym blogerka jest uważną obserwatorką rzeczywistości i w serii artykułów ‘’Moim zdaniem’’ podejmuje tematy społeczne. Mąż Ani pasjonuje się kuchnią z różnych części świata i też ma swój udział w tworzeniu Mumme.pl. Większość przepisów, które znajdziecie na blogu to właśnie jego pomysły i wykonanie.

20. Wkawiarence.pl

Asia o swoim blogu Wkawiarence.pl mówi, że to blog o prawdzie, którą sama wyłapuje każdego dnia. Blogerka porusza tematy związane z doświadczeniem późnego macierzyństwa. Jako dobrze zorientowana matka zabiera głos w sprawach wychowywania dzieci na każdym etapie ich rozwoju. Blog to także kopalnia pomysłów kulinarnych i dużo artykułów na tematy typowo babskie. Asia jest też nałogową czytelniczką, więc znajdziecie tu także sporo recenzji książek.

21. Beskidzkamama.pl

Ania prowadzi blog, który jest częścią czegoś większego, mianowicie lokalnego portalu
informacyjnego Beskidzkamama.pl. Portal skierowany jest głównie do rodzin mieszkających na Podbeskidziu. Dzięki Beskidzkiejmamie.pl szybko zorientujesz się, co aktualnie dzieje się w okolicy. Znajdziesz tu także wiele ciekawych reportaży, wywiadów, a także sporo wypowiedzi ekspertów.
Blog natomiast ma charakter nieco bardziej osobisty. Ania opowiada o macierzyństwie, regularnie zabiera swoje czytelniczki na spacery w piękne okolice, recenzuje lokalne produkty i usługi. Raz na kwartał wydaje także w ilości 5.000 egz. bezpłatne czasopismo „Beskidzka Mama”, które trafia do żłobków, przedszkoli, domów kultury, sal zabaw i innych miejsc przyjaznych rodzinom na Podbeskidziu.
Logo BeskidzkaMama

22. Piwnooka.pl

Marta jest szczęśliwą mamą Antka i Niny, jej trzecim dzieckiem natomiast jest Piwnooka.pl. Spełniona mama, a jednocześnie niespokojna dusza, której co chwilę przychodzą do głowy nowe pomysły. Na blogu Marta dzieli się swoimi osobistymi doświadczeniami dotyczącymi zarówno macierzyństwa jak i swoich zainteresowań. Pisze o wnętrzach, modzie, kulinariach, zakupach, projektach DIY i szeroko rozumianej popkulturze.

23. Motheratorka.pl

Motheratorka.pl to blog, który łączy to, co w życiu Magdy najważniejsze, miłość do rodziny i miłość do pisania. Zaakceptować gorsze dni, dać sobie do nich prawo – to najważniejsze przesłanie, jakie płynie z tekstów Magdy. Blogerka podkreśla, że ideały nie istnieją i tylko spokój, dystans i poczucie humoru mogą nas uratować. Na blogu oprócz artykułów Magdy przeczytacie również gościnne wpisy jej męża oraz artykuły, które z rodzicielstwem nie mają wiele wspólnego. Magda pisze również o swoich pasjach, podróżach, jedzeniu i wnętrzach.