Mama stawia pierwsze kroki

Ciąża i pierwsze miesiące po - te blogi podbiją serca czytelniczek.  Subiektywny ranking Genmedu
!Kolejność blogów jest przypadkowa i w żaden sposób ich nie wartościuje.

1. Babyboom.pl

Babyboom.pl działa już od 20 lat i jest największym niezależnym portalem, który podejmuje temat ciąży i wychowywania dzieci. Społeczność Babyboom.pl regularnie się rozrasta, a liczba osób, które współtworzą Babyboom.pl ciągle się powiększa. Eksperckie artykuły, konkretne dawki wiedzy na specjalistyczne tematy, już na pierwszy rzut oka, wzbudzają zaufanie. Rodzice, oprócz części blogowej znajdą tutaj tematyczne fora, które precyzyjnie określają podejmowane tam tematy. Babyboom.pl pomaga stać się mamą po raz pierwszy, ale jednocześnie wspiera rodziców rzetelną wiedzą na każdym etapie rozwoju dziecka.

2. Mamaginekolog.pl

Zaczęło się od konta na Instagramie. Teraz Nicole ma już rozbudowaną sekcję blogową. Mama ginekolog uważa, że jej zawód jest najlepszy z możliwych. To, że codziennie towarzyszy innym kobietom w najszczęśliwszych chwilach ich życia uważa za prawdziwy dar od losu. Na blogu Mamaginekolog.pl Nicole porusza tematy skierowane do kobiet w ciąży, ale też do młodych dziewczyn, które o ciąży jeszcze nawet nie myślą. Nicole pragnie szerzyć wiedzę ginekologiczną.
Unikalne jest to, że blogerka fachową wiedzę przedstawia w bardzo lekki i zrozumiały sposób.

3. Oczekując.pl

Blog Oczekując.pl Marysia i Kuba tworzą wspólnie. Koncepcja bloga zrodziła się z codziennych notatek Marysi podczas pierwszej ciąży. Przyszła mama uważnie przyglądała się sobie i temu jak zmienia się każdego dnia. Te spostrzeżenia zaczęłą spisywać, czego naturalną konsekwencją była potrzeba podzielenia się z innymi.
Pedagog i socjolog tworzą świetny duet i w życiu, i na blogu. Znajdziesz tu zarówno damskie jak i męskie spojrzenie na tematy rodzicielskie. Marysia i Kuba piszą również o swoich pasjach i drobnych sprawach życia codziennego.

4. Mataja.pl

Alicja walczy z podejściem w stylu ‘’zawsze tak było i było dobrze’’. Blogerka uważa, że tylko argumenty naukowe są obiektywne i właśnie dlatego tylko one mają sens. Biotechnolożka podkreśla, że na blogu Mataja.pl ‘’instrukcję obsługi dziecka podpowiada nauka’’.
Mama córki i dwóch synów poprzez bloga chce być głosem matek, które czują się zagubione i które mają poczucie, że nikt ich nie słucha i nie rozumie.

5. Hafija.pl

Hafija.pl to idealne miejsce dla matek, które pragną karmić naturalnie. Agata jest dyplomowaną Promotorką Karmienia Piersią i uważa, że każda rodzina potrzebuje odpowiedniej wiedzy i wsparcia w tym temacie. Agata prowadzi bloga, który zachęca do wychowywania dzieci w duchu rodzicielstwa bliskości. Oprócz treści na blogu oferuje także różnego rodzaju warsztaty i kursy z zakresu karmienia piersią.

6. Zamotani.pl

Chociaż dzieci Marty z chust dawno już wyrosły, to nie wyrosła z nich sama Marta. Chusty stały się jej pasją, którą od lat dzieli się z innymi mamami. Z bloga Zamotani.pl dowiesz się jak prawidłowo nosić dzieci w chustach i nosidłach. Nauczysz się tu różnych sposobów wiązania chust i zrozumiesz czym kierować się przy ich wyborze.
Blogerka podejmuje także tematy związane z rozwojem dziecka, jego życiem emocjonalnym i różnego rodzaju zabawami.

7. Wymagające.pl

Czy Twoje dziecko jest szczególnie wrażliwe? Odnosisz wrażenie, że wszystkiego potrzebuje więcej i bardziej? Jeśli tak, to dobrze trafiłaś. Blog Wymagające.pl pomoże Ci lepiej zrozumieć Twoje dziecko.
Zgłębianie wiedzy na temat tak zwanych‘’dzieci wymagających’’ od lat jest pasją Magdaleny.
Zjawisko to znane jest w nauce i ma nawet swoją nazwę – high need babies, w skrócie HNB.
Magdalena jest psycholożką i promotorką karmienia piersią. Chociaż jej posty czyta się z lekkością, wiedza w nich zawarta, poparta jest źródłami naukowymi.

8. Ścieżka Wojowniczki

Blog o macierzyństwie inaczej – z punktu widzenia drogi buddyjskiej. Jak buddyzm i medytacja mogą ci pomóc być mamą? Jak możesz poczuć się pełną jednostką, oddając siebie? Blog stawia pytania, poszukuje odpowiedzi. Ciekawa alternatywa na polskim rynku blogów.

Więcej na samym blogu: Scieżka wojowniczki blog