Samotne macierzyństwo, czyli co?

Opowieść o tym, czego nie ma? Już w samym słowie ‘’samotne’’ kryje się coś przykrego, coś na co nikt nie czeka. Czy można pozytywnie nastawić się do rodzicielstwa w pojedynkę skoro słyszy się zewsząd , że jest się ‘’samotną matką’’? Zadanie nie do wykonania.

A co, jeśli przymiotnik ‘’samotne’’ wymienimy na ‘’samodzielne’’?

Podczas gdy samotność kojarzy się z niepełnością i brakiem, samodzielność to przecież mocna strona charakteru, to coś pozytywnego, coś, co kojarzy się nam z zaradnością.

Od kilku tygodni z uwagą przyglądamy się kobietom, które dają znać światu, że radzą sobie w pojedynkę. Po uważnej lekturze przygotowaliśmy ranking najbardziej wpływowych blogerek, które samodzielnie wychowują dzieci. Blogerki inspirują i dają siłę tym , którym chwilowo tych sił brakuje.

Jakie mają problemy? Jakie cele sobie stawiają? Jakie wyzwania przed nimi. Krótkie recenzje pomogą wybrać Ci blog o najbardziej odpowiednim profilu.

!Kolejność blogów jest przypadkowa i w żaden sposób ich nie wartościuje.

‘’Najbardziej wpływowe blogi samodzielnych mam’’ według Genmed

1. Tekstualna.pl

Zaczynasz od nowa? Zacznij z Moniką Praśko z bloga Tekstualna.pl. Monika uważnie słucha i motywuje. Wierzy, że na rozwój zawsze jest czas. O swoim blogu Tekstualna.pl mówi, że to blog na dobry początek. U Moniki znajdziesz rozważania wokół macierzyństwa i produktywności, ale też przepisy kulinarne w duchu zero waste.

2. Agatakomorowska.pl

Agata Komorowska jest mamą dla nastoletniego Aleksa, Krystiana z zespołem Downa oraz adoptowanej Ady i Michała.
Blogerka pisze o wszystkim, czego sama doświadczyła, czyli o depresji, rozwodzie i miłości. Agata oprócz bloga pisze też książki. Napisała już trzy. Sama o sobie mówi, że ‘’pisze, bo kocha Życie i kocha o tym pisać’’. I to właśnie czuć na jej blogu – szczerość i autentyczność.

3. Jak-mama.com

Swoje czytelniczki nazywa bohaterkami dnia codziennego, a o swoim blogu Jak-mama.com lubi mówić, że jest to jej czwarte dziecko. Ania w swoich artykułach dużo uwagi poświęca doświadczeniu bycia mamą, która działa w pojedynkę. Jedna z serii jej artykułów to mrożące krew w żyłach historie z życia wzięte. Podejmuje też tematy związane z finansami, pisze na przykład o zasiłkach i sposobach zarobkowania z perspektywy samotnej mamy.

4. Mylovelyfuschia.blogspot.com

Kamila z Mylovelyfuschia.blogspot.com zawodowo przeprowadza kobiety przez świat kosmetyków. Ale oprócz przewodnika po kosmetykach znajdziesz tu też opowieść kobiety, która doświadczyła życia w toksycznym związku i ostatecznie zdecydowała się na macierzyństwo w pojedynkę. ‘’Chcę aby mój blog się rozwijał i był o czymś więcej, niż tylko o kosmetykach..’’ – pisze Kamila.

5. Somosdos.pl

Na blogu Somosdos.pl spotkacie Asię, która  z wykształcenia jest fizjoterapeutką. Pasją Asi jest podróżowanie i fotografia. I właśnie tymi pasjami żyje już od sześciu lat. Tak, Asia wraz ze swoim synem jest w podróży już od sześciu lat. Jeśli podróże to też Twoja pasja, znajdziesz tu mnóstwo inspiracji. Kierunek Ameryka i Azja.

6. Isabellart

Jestem artystką, matką, ale przede wszystkim kobietą – pisze o sobie Isabell Florkovska z Isabellart. Blogerka samodzielnie wychowuje córkę i jednocześnie z odwagą sięga po swoje marzenia. Isabell wierzy, że bycie mamą to tylko jedna z ról. I do tego samego zachęca też inne kobiety, motywuje je i wspiera. Znajdziesz tu artykuły lifestylowe, o byciu mamą, o designie, kulturze i sztuce.