Mów do mnie po ludzku

Współcześni prawnicy stoją przed nowym wyzwaniem. Bycie najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie nie wystarcza. Nowe zadanie polega na tłumaczeniu prawniczego żargonu na język, który rozumieją wszyscy.

Dlaczego artykuły prawników są potrzebne?

Dostęp do informacji jest powszechny i każdy może w internecie znaleźć interesującą go ustawę, ale czy rzeczywiście jest to właśnie to, czego szuka. Czy aby na pewno Ci, którzy nigdy nie studiowali prawa zrozumieją sens ustawy napisanej specjalistycznym językiem w narracji rodem z podręcznika studenta prawa?

Oczami odbiorcy

Po dwóch wersach czytania nowej ustawy czytelnik nieprawnik traci wątek i czuje zniechęcenie do dalszej lektury. A przecież nieznajomość prawa nikogo nie usprawiedliwia i nikt nie zostanie łagodniej potraktowany tylko dlatego, że powie, że czegoś nie wiedział lub nie zrozumiał. Prawo ma moc sprawczą, upraszcza, albo utrudnia życie.
Znajomość przepisów i rozporządzeń jest drogą do wolności. Nikt nie chce tracić pieniędzy czy na przykład praw rodzicielskich z tak prozaicznego powodu jak niezrozumienie. To w jaki sposób skorzystamy z przysługujących nam praw zależy tylko od nas.

Blog firmowy ma sens

Ci, którzy je prowadzą wygrywają, a Ci którzy piszą po ludzku wygrywają jeszcze więcej. Zyskują szacunek i są postrzegani jako eksperci w swojej dziedzinie. Wartościowe treści, wpisy, które w szybki sposób dają odpowiedź na nurtujące pytania są bezcenne.
Ale nie tylko czytelnicy tu wygrywają. Blogi firmowe stały się potężnym narzędziem marketingowym. Specjalistyczne posty budują ekspercką pozycję w konkretnej dziedzinie prawa. Piszący prawnicy zdobywają szacunek czytelnika, który w perspektywie może zamienić się w płacącego klienta.

Najchętniej czytane

Najbardziej przyciągają te wpisy, które dają poczucie, że są blisko problemu. Informacyjny post, który będzie jedynie powtórzeniem zmienionej ustawy nikogo nie zachwyci, mało tego, raczej nikogo nie zachęci nawet do jego przeczytania. Odbiorcy najchętniej czytają artykuły, które przypominają felietony. W których mogą zobaczyć siebie i odpowiednio naświetlony swój problem. Dlatego posty, które pokazują temat na przykładzie konkretnego przypadku cieszą się największą popularnością.

 

Najbardziej pomocne blogi prawnicze

  1. Kancelariamaka.pl  

Adwokat Natalia Mąka, autorka bloga prawniczego, w którym porusza bieżące problemy prawne z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, transportowego, upadłościowego ale też prawa karnego czy administracyjnego najbardziej ceni sobie aktualność i pragmatykę czynionych analiz. Blog prawniczy nie jest jednak dla autorki sztuką dla sztuki, ale ma pomagać, rozwiewać wątpliwości i zadawać trafne pytania. Adwokat Natalia Mąka pisze zatem tak, aby każdy kto zacznie czytać artykuł, doczytał go do końca i pomyślał: „trafione w punkt”.

 

 

2. Adwokatura-bialystok.pl
Adwokat Białystok | Kancelaria Adwokacka Sylwia Tokarzewska-CybulkoNajlepsza Kancelaria Adwokacka z Białegostoku.Mecenas Sylwia Tokarzewska-Cybulko posiada ogromne doświadczenie we wszelkich sprawach z zakresu prawa rodzinnego takich jak rozwody,   podziały majątku czy ustalenia wysokości alimentów.

 

 

3. Kancelariafortis.pl

kancelaria FortisBlog stworzony został z myślą o odbiorcy. Artykuły w przystępny sposób przybliżają tematykę prawną. Kancelaria Fortis specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, rodzinnym, karnym,upadłościowym i dotyczących szkód górniczych.
– Dzięki rzetelnym artykułom odbiorca może mieć poczucie, że zaproszenie na profesjonalną poradę prawną jest drugim krokiem w kontakcie z nami i właśnie to chwalą sobie klienci – podkreślają adwokaci Kancelarii Prawno-Windykacyjnej Fortis.
Kancelaria również publikuje swoje artykuły na facebooku

 

4. Adwokacipiotrowscy.pl
Artykuły na blogu Kancelarii Adwokaci Piotrowscy s. C. w przystępny adwokaci piotrowscy logosposób przybliżają zawiłe zagadnienia prawne. Kancelaria specjalizuje się w prawie cywilnym, gospodarczym, karnym, rodzinnym i
administracyjnym. Dużą dawkę konkretnej wiedzy znajdą tu również
przedsiębiorcy.
Adwokaci z Kancelarii Piotrowscy s.c. wierzą, że za sukcesem ich klientów stoi fachowa pomoc prawna od specjalistów z konkretnej dziedziny prawa.