Rozszerzenie analizy polimorfizmu DNA do 24 markerów STR

Z radością informujemy, że od czerwca 2020 roku Laboratorium GenMed rozszerzyło analizę polimorfizmu DNA do 24 markerów STR. Aby uzyskać pewny wynik w ustaleniu ojcostwa, czy pokrewieństwa zwykle wystarczające jest badanie 16 markerów DNA.

Dlaczego zatem decydując się na testy ojcostwa warto wybrać laboratorium analizujące 24 markery?

Taka analiza zalecana jest szczególnie, gdy w badaniu biorą udział 2 osoby, czyli domniemany ojciec i dziecko. Zdarza się to bardzo często przy badaniach zlecanych przez klientów prywatnych, dla własnej wiedzy. Analiza rozszerzona o dodatkowe markery jest dokładniejsza, dlatego minimalizuje ryzyko otrzymania niejednoznacznego
wyniku i kosztów związanych z koniecznością przebadania kolejnej osoby, czyli na porzykład matki dziecka. Ponadto, w badaniach przeprowadzanych dla organów ścigania dzięki analizie wiekszej ilości markerów potęgujemy w ten sposób moc dowodową badanych materiałów.

Analiza 24 markerów STR gwarantuje uzyskanie najbardziej pewnego i dokładnego wyniku w badanich ojcostwa, pokrewieństwa oraz w analiazch dowodów rzeczowych i materiałów porównawczych, dlatego cieszymy się, że od czerwca 2020 roku zakres naszej akredytacji został rozszerzony o nową procedurę badawczą w zakresie ww. analizy.